úterý 10. září 2013

101 things in 1001 days

Tento zoznam ma veľmi zaujal a tak som sa rozhodla, že si spravím vlastný. Ide o to, že si na blog (alebo aj na papier, to je na vás), napíšete zoznam 101 vecí, ktoré chcete spraviť za 1001 dní. No neznie to super? Je to také motivujúce a je to výzva splniť si všetko a najmä splniť si svoje sny :) 
Inak nedala som tam všetko, čo by som v živote chcela spraviť, to rozhodne nie :D Napr vodičák by som si ešte robiť nemohla alebo na psíka si budem musieť počkať dlhšie. Snažila som sa tu dať veci, ktoré sa za tú dobu dajú splniť určite, pokiaľ chcete a snažíte sa :)

do 10.júna 2016

1. Ísť na strednú do Bratislavy
2. Prečítať 100 kníh v jednom kalendárnom roku
3. Nakupovať vo Forever 21
4. Kúpiť si veľkú kabelku
5. Mať na Vianoce kapra 
6. Nájsť si najlepšiu kamarátku
7. Ísť na tobogán /Nemecko, Tropical Islands
8. Nájsť si frajera (čo mi bolo, keď som to písala? - 4.5.2014)
9. Dosiahnuť moju vytúženú hmotnosť
10. Vyformovať si postavu
11. Odfarbiť si vlasy
12. Ísť na koncert OneRepublic do Bratislavy /február 2014/ - lístky kúpené! :)
13. Kúpiť si Vansky alebo Conversky
14. Jesť viac zeleniny
15. Ísť na vianočné trhy do Viedne (zahrňuje to aj ísť na punč :D) / 2013 
16. Cvičiť presne podľa plánu aspoň jeden workout kalendár od blogilates.com
17. Naučiť sa poriadne variť a piecť
18. Urobiť cupcakes
19. Ísť na MS v hokeji do Čiech /máj 2015/
20. Zažiť Silvester vo Viedni
21. Kúpiť si nový mobil (iPhone alebo nejaký dobrý s androidom) /iPhone 5s - 13.1.2014
22. Neskončiť s blogovaním
23. Ísť každý rok niekam na dovolenku /2014,2015
24. Mať aspoň 10 000 followerov na weheartit.com
25. Mať 1000 followerov na twitteri
26. Nájsť si cez leto brigádu /2015/
27. Mať pekné obočie
28. Mať 100 followerov na blogu
29. Vyskúšať nové nápoje v Starbucks 
30. Dobehnúť watchlist na serialzone
31. Ísť na dobrý festival
32. Ísť do Viedni do Zoo
33. Striedať účesy
34. Upratať si izbu
35. Urobiť si poriadok v notebooku
36. Vyskúšať nové kolotoče 
37. Nájsť si nových kamarátov 
38. Začať behať
39. Nájsť v Donau Zentrum vo Viedni Hollister a nakupovať v ňom (niekde sa predomnou skrýva, nemôžem ho nájsť aj keď som tam bola x krát :D) / december 2013
40. Ísť na chatu
41. Ísť opekať
42. Ísť na huby
43. Ísť s triedou do Anglicka /marec 2014/
44. Mať pekné absolventské tričká 
45. Prečítať knihy, ktoré mám doma aj 2 roky, ale ešte som sa k nim nedostala
46. Ísť do fitka
47. Objednať si pizzu priamo domov
48. Kúpiť si Dream Catcher
49. Ísť zorbingovať
50. Napísať sebe samej list a otvoriť ho o 10 rokov
51. Vytvoriť crayon melt
52. Kúpiť si niečo na ebayi
53. Začať opäť kresliť
54. Urobiť si green smoothie
55. Vytvoriť si vlastnú flower crown
56. Vytvoriť si vlastné šortky
57. Nájsť svoje meno na Coca-Cole
58. Kúpiť si Starbucks hrnček a nejaký so super nadpisom
59. Vyskúšať nové druhy zmrzliny
60. Začať opäť recenzovať knihy pre vydavateľstvá
61. Ísť na bowling
62. Založiť si denník a písať doň každý deň
63. Založiť si diár 
64. Kúpiť modrú orchideu
65. Každé leto sa pekne opáliť 
66. Prelepiť si v izbe plagáty
67. Vypestovať si nechty a pravitelne si ich lakovať
68. Byť jeden celý deň aj noc hore
69. Ochutnať Arizona Tea  /original green tea with honey - 1.11.13/ 
70. Objednať si ladybox /október 2013/ 
71. Dať mentos do koly
72. Naučiť sa chodiť na vysokých opätkoch
73. Fotiť veľa fotiek
74. Kúpiť si beanie /New Yorker, Paris - Tally Weijl/ 
75. Kúpiť nový notebook
76. Urobiť karamelové jablko
77. Naučiť sa surfovať
78  Jesť macarons vo Francúzsku
79. Spraviť fotku pri perfektnom momente
80. Použiť falošné meno v Starbuckse
81. Urobiť si fotky vo fotostánku
82. Potápať sa v mori
83. Ísť na shopping spree
84. Kúpiť si šperkovnicu
85. Mať peknú narodeninovú tortu
86. Urobiť si crazy makeup
87. Mať super rozlúčkovú
88. Nájsť štvorlístok
89. Spraviť si pohár so spomienkami 
90. Pozrieť si všetky Harry Potter filmy v jeden deň
91. Ísť do klubu
92. Pozrieť si konečne Friends with Benefits /27.4.2014
93. Ísť na turistiku
94. Mať obstojnú fotku na občianskom za ktorú sa nebudem hanbiť /január 2014/ - smola.
95. Byť sama sebou
96. Kúpiť si brošňu drozdajku
97. Pozrieť si America´s Next Top Model
98. Kúpať sa vo vani s veľkou penou a jesť niečo popritom
99. Ísť s triedou do Nemecka /február 2014/
100. Splniť celý zoznam
101. Po uplynutí 1001 dní zhrnúť či som zoznam splnila celý či nie, poprípade napísať ďalší

in progress       done

7/11/101

úterý 3. září 2013

Must Have: Europa Shopping Center

V sobotu idem s maminou na nákupy do Europa shopping center (Banská Bystrica) a prinášam vám zoznam vecí, ktoré by som si tam približne chcela kúpiť.


MUST HAVE


Oblečenie:

• Ako prvé by som si z oblečenia chcela kúpiť nejaké tie svetre. Nutne nejaké potrebujem! Takisto aj pekné nátelníky. Preferujem štrikované svetre pod ktoré sa dá dať nejaké tričko (a aby moc nepresvitalo) s nejakou peknou potlačou (hrozne sa mi páči to s tým ♥ na obrázku), a keď nenájdem s potlačou, ktorý by sa mi páčil, , postačia mi aj pekné jednofarebné.
• Ako tak chodím po blogoch, hrozne sa mi začali páčiť beanies. Videla som ich už samozrejme na nejakých dievčatách či celebritách skôr, ale nevenovala som im väčšiu pozornosť. Len nedávno som si ich však poprezerala na internete a zistila som, že väčšina z nich sa mi veľmi páči. Najmä čierne s nápismi ako Bad Hair Day, Awesome, #OOTD. Myslím však, že takéto v obchodnom centre na Slovensku rozhodne nenájdem a tak si postačím aj s obyčajnou čiernou.
• Ďžínsy. Uvidím podľa toho, aké sa mi budú páčiť. Ale aspoň jedny by som si chcela tú sobotu kúpiť.

Doplnky:

Toto len tak v skratke. Doplnkov proste nieje nikdy dosť a ja ich milujem nakupovať. No občas keď sa niekde ponáhľam a nestíham, si aj zabudnem dať aj to najdôležitejšie - náušnice. A potom mi mama hovorí, že načo to kupujem, keď to nenosím. :D Každopádne, chcela by som si kúpiť nejaké pekné visiace náušnice (dúfam, že sa mi nejaké zapáčia!) a ďalej uvidím. Doplnky som tu dala len také random.

Kozmetika:

• Červený lak. Dior síce nepotrebujem, postačím si s obyčajným (ale Essence laky dajte odo mňa preč!), ale červený určite. Aj keď mám doma kopu lakov, červený tam nejak chýba. Asi je to tým, že červenú farbu nejak moc neobľubujem, len nejaké odtiene. Tak snáď nejaký pekný odtieň nájdem.
• Šampón. Na obrázku je ten od Syoss pre hebké vlasy a lesk, dala som ho tam preto, lebo momentálne ho používam, a už sa mi míňa. Mám už druhé balenie za sebou, takže už to chce zmenu. Chcela by som nejaký proti lupinám, lebo zase ich mám viac, než by som chcela.
• Maybelline riasenka. Moja dobrá z Bipy mi už pomaly, ale isto schne, a ja chcem nejakú riasenku od maybelline vyskúšať už dlhšie.

Tak to je všetko, snáď kúpim aspoň niečo.


pondělí 2. září 2013

Goodbye Summer, Hello Sweatember!

Prázdniny utiekli ako voda a opäť je tu škola. Väčšina z nás v nej bola už dnes. Včera večer som mala blbú náladu a kvôli začiatku školy som nemohla ani zaspať. Do školy som sa vôbec netešila, prvý deň som si predstavovala katastrofálne, ale celkom to ušlo. Chvalabohu, že prvý deň sme v škole len niečo okolo hodiny. Rozvrh máme tiež v pohode, najmä piatok je dobrý, čo mi vyhovuje. :) Zajtra sme v škole len 5 hodín a prvé dve hodiny máme ešte s triednym, tak fajn.
Inak momentálne som začala chodiť do deviateho ročníka, čomu nemôžem uveriť. Neskutočne rýchlo to ubehlo a za tie roky som sa veľmi zmenila, a stále sa ešte mením. Už teraz mám však z strach z monitora, celkových známok a matiky. Ale na strednú sa teším. Teda, pokiaľ pôjdem tam, kde chcem ísť. Čo dúfam, že áno. :)

Tento článok by som ale chcela venovať najmä tomu, čo tento týždeň môžete na blogu očakávať. Ja vám to tu pekne vypíšem:

- recenziu na jednu skvelú knihu - na akú? nechajte sa prekvapiť :D
- must have (v sobotu pôjdem do Európy v BB, tak približne, čo by som si tam chcela kúpiť)
- new in (pokiaľ si dačo v sobotu kúpim, v nedeľu očakávajte post)
- skvelý recept
- recenziu na kozmetický produkt
- možno niečo naviac! :)

Dúfam, že sa vám posty budú páčiť! :) 

Mimochodom, včera som začala cvičiť podľa tohto kalendára od blogilates. Poviem vám jedno - vážne nenávidím POP HIIT a 2 videá nemám odcvičené (jedno od včera lebo som nestíhala) a keďže mi blbol dneska poriadne net a večer už chuť cvičiť nemám, tak preto tie 2. Zajtra teda musím cvičiť 6 videí + 100 brušákov (brušáky si pridávam sama :D) Najväčšia sranda je, že tie brušáky z toho sú hádam najľahšie a bavia ma najviac. 

No nič, len toľko som chcela. Chcem ísť spať najneskôr o pol jedenástej, a ešte si chcem pozrieť nejaký seriál a nalakovať nechty. Bye ;)


sobota 31. srpna 2013

Polyvore outfits

Myslím, že väčšina z vás pozná stránku polyvore.com. Ale ak by niekto nevedel, na tejto stránke sa dajú vyrábať rôzne outfity. Síce som už dlhšiu dobu žiadny outfit nespravila, no rada by som sa podelila s vami aspoň o tie staršie, ktoré som vytvorila.
Ktorý outfit sa vám páči najviac? Prečo? Budem rada, ak zanecháte komentár. :)

Do kina:

pátek 30. srpna 2013

Facts about me

Predtým, než na blog budem pridávať rôzne články, by som chcela, aby ste ma aspoň trošku spoznali. Preto som sa rozhodla pridať pár faktov o mne :)

1. V skutočnosti sa volám Nikola.
2. Žijem v malej dedinke na strednom Slovensku.
3. V januári budem mať 15.
4. Mojím snom je žiť v USA a stať sa herečkou.
5. Zbožňujem pozeranie seriálov. Medzi moje obľúbené patria Vampire Diaries, Supernatural, Pretty Little Liars, American Horror Story, 2 Broke Girls, Revenge, a ďalšie..
6. Takisto veľmi rada čítam. Moje najobľúbenejšie kniha patria Vampire Academy, Mortal Instruments, Hunger Games, Mediator, Harry Potter, atď.
7. Rada by som v budúcnosti vlastnila šteniatko plemena Pomeranian.
8. Chcem spraviť vodičák a moje vysnívané auto je Range Rover.
9. Milujem kávu a Starbucks.
10. Počúvam One Direction, Pitbull, David Guetta, Rihanna, Demi Lovato, DJ Antoine, OneRepublic, Imagine Dragons, Ellie Goulding, a rôzne random songy, ktoré sa mi páčia.
11. Moja najobľúbenejšia farba je fialová.
12. Milujem módu, nakupovanie a vybíjané veci.
13. Rada si vytváram listy ako TO-DO či MUST HAVE.
14. Zbožňujem sarkazmus a iróniu.
15. Blogujem veľmi rada :)

A na záver moja fotka:



úterý 27. srpna 2013

Welcome!

Vítam vás na mojom blogu. Volám sa Nikola, ale na blogu budem používať prezývku Lexie. Som z jednej malej dediny na strednom Slovensku. Poslednú dobu som mala veľkú chuť založiť si osobný blog, tak som sa nakoniec odhodlala a spravila to. Nie je to však môj prvý blog, s blogovaním mám skúsenosti už pár rokov dozadu, mala som už niekoľko blogov.
Každopádne, čo budem na tento blog pridávať?
Občas sem pridám nejaký post o tom, čo sa deje v mojom živote, zoznamy ako new in či must have, recenzie na beauty produkty, ale aj knihy či filmy, rôzne rebríčky, možno aj fotky. Čiže také random posty. A keďže zbožňujem módu, tak príspevkov o móde tu bude asi najviac. :)
Ako často budem na blog prispievať? To záleží podľa nálady a času. Ale keďže ja veľmi rada blogujem, bude to dosť často, možno aj denne. ;)
Dúfam, že si to tu časom obľúbite a budete sa sem radi vracať. :)

Lexie